Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Zakup samochodu

Motoryzacja Data publikacji - 23 listopada 2021 Autor - Redakcja magicart.pl
samochód do 15 tys

W obecnych czasach większość z nas posiada samochód. Nic dziwnego, że decydujemy się na zakup samochodu – jest on bowiem niezbędny w dojazdach do pracy i nie tylko. Dużo osób decyduje się na przeprowadzkę na wieś bądź na obrzeża miast. Jest to wspaniały pomysł, bowiem mieszkanie obok lasu w ciszy i spokoju zadowoli prawie każdego! Niestety problem pojawia się gdy nasze miejsce pracy jest oddalone o kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania, a komunikacja miejska sprowadza się do dwóch kursów na dzień i to jeszcze w miejsca, które nam nie odpowiadają. A co z dziećmi i ich szkołą/przedszkolem? Dlatego właśnie tak dużo osób decyduje się zakup samochodu, dzięki niemu wywiążemy się spokojnie ze swoich obowiązków.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?

Zakup samochodu to nie lada wyzwanie, które sprawia mnóstwo kłopotów. Auta, które nam się podobają najczęściej kosztują dużo więcej, niż zakłada to nasz budżet. Z kolei, zakup taniego auta wiąże się z częstymi kosztami naprawy ponieważ wiekowe już auto ma zużyte części. Jaki samochód zatem wybrać? Jaką kwotę warto przeznaczyć na zakup samochodu? Jak już wiemy samochody za 2-3 tysiące długo nie pojeżdżą bez usterek. Najlepszym zatem rozwiązaniem wydaje się samochód do 15 tys. Kwota do 15 tys nie jest małą kwotą i z pewnością bez trudu kupimy za to fajne auto z niedużym przebiegiem, który pojeździ jeszcze dobre kilka lat. Oczywiście musimy się liczyć z drobnymi kosztami dodatkowymi jak np. wymiana klocków czy tarcz, ale akurat te części przy zakupie nowego samochodu wymienia się najczęściej – najczęściej bowiem się zużywają.

Zakup samochodu

Wybierając samochód do 15 tys. warto postawić na marki takie jak fiat czy ford. Marki te oferują fajne auta w granicy do 15 tys i przede wszystkim auta te nie są wiekowe. Co prawda będą wymagały małego wkładu finansowego ale będą nam służyć przed długie lata. Ważne wydaje się podkreślenie, że starsze auta nie mają tak bardzo rozwiniętej elektroniki, która jest zmorą niejednego właściciela nowszego samochodu – bowiem im bardziej rozbudowany jest system elektroniki tym częściej pojawiają się kontrolki na desce rozdzielczej.

Trzeba również podkreślić, że rankingi pokazują, że dobrym wyborem na zakup auta do 15 tys jest fiat grande punto. To auto o średniej wielkości (dzięki czemu parkowanie pod zatłoczonym sklepem to żaden problem!) z ekonomicznym silnikiem i ładnej linii karoserii. Mało tego, auta w tej cenowej granicy mają przebieg w granicy od 80 tys do 120 tys, a naprawy są dużo tańsze w stosunku do aut marki audi czy volkswagena.

wyposażenie kuchni

Redakcja magicart.pl

edakcja Magic Art to zespół pasjonatów z różnorodnym doświadczeniem i wiedzą z obszarów domu, lifestyle'u, motoryzacji, urody, zakupów, zdrowia i pracy. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wartościowych treści, które inspirują, informują i pomagają w codziennym życiu. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszych redaktorów, Magic Art stanowi niezastąpione źródło inspiracji i praktycznej wiedzy dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?