Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wyszczuplić twarz? – miniporadnik

Lifestyle Data publikacji - 19 lutego 2022 Autor - Redakcja magicart.pl
jak wyszczuplić twarz


Idealnym kształtem kobiecej twarzy jest tak zwany diament. Tego typu twarz jest szczupła, posiada wystające kości policzkowe oraz wąski podbródek. Niestety nie wszystkie kobiety mogą pochwalić się taki, kształtem twarzy. W ich przypadku zalecane są pewne czynności, które pozwalają optycznie wymodelować twarz i zbliżyć jej kształt do ideału.

Jak wyszczuplić twarz za pomocą odpowiedniej fryzury?

Pomocny w wyszczupleniu twarzy jest dobór odpowiedniej fryzury. W tym przypadku warto pamiętać o tym, że długie i pofalowane włosy sprawiają, że twarz wydaje się smuklejsza. Efektowi temu sprzyja również noszenie przedziałka z boku głowy oraz unoszenie włosów u ich nasady. Alternatywnym rozwiązaniem jest klastyczny bob oraz cieniowanie włosów.

Jak wyszczuplić twarz za pomocą właściwego makijażu i kosmetyków?

Twarz można optycznie wyszczuplić za pomocą odpowiednich kosmetyków do makijażu. W tym wypadku polecane jest konturowanie wykonywane na sucho lub na mokro. W celu wysmuklenia twarzy można również zastosować dobrze dobrane kremy, które dostępne są w sprzedaży drogeryjnej lub aptecznej. Powinny one wykazywać właściwości ujędrniające. Poza tym, skuteczne kosmetyki wyszczuplające twarz można wykonać również samodzielnie w domu. Może to być na przykład maseczka zawierająca w swoim składzie pomarańcze, jogurt naturalny, płatki owsiane oraz dostępne w aptekach kapsułki z witaminą E. Wszystkie wymienione składniki należy wymieszać w głębokim naczyniu, a następne nanieść na oczyszczoną skórę twarzy.

Jakie są inne sposoby na optyczne wyszczuplenie twarzy?

W celu wysmuklenia twarzy warto stosować zdrową i zbilansowaną dietę. Powinna być ona bogata w witaminy oraz substancje mineralne. Poza tym, należy spożywać codziennie co najmniej dwa litry płynów, co przyczynia się do skutecznego eliminowania toksyn z organizmu oraz nadmiaru wody z tkanek. W przeciwnym razie dochodzi do tworzenia się obrzęków. Poza tym, twarz można również wyszczuplić za pomocą odpowiednich ćwiczeń mimicznych. Ich wykonywanie wymaga naprzemiennego wymawiania samogłosek „X” i „O”, intensywnego nabierania i wypuszczania powietrza z ust oraz zasysania wewnętrznej części policzków. Tego typu ćwiczenia sprawiają, że skóra na twarzy staje się bardziej elastyczna, a tłuszcz skutecznie jest eliminowany z okolic policzków i podbródka. W celu wysmuklenia twarzy można również stosować odpowiedni masaż. Może on być wykonywany na sucho lub z użyciem odpowiedniego olejku. Polega on na uciskaniu okolicy czoła, policzków i brody przez około dziesięć minut. Sprawdzonym sposobem na wyszczuplenie twarzy jest również stosowanie dobrze dobranej biżuterii. Powinny to być zatem długie kolczyki, a także łańcuszki i wisiorki.

Przeczytaj więcej na shmooze.pl

wyposażenie kuchni

Redakcja magicart.pl

edakcja Magic Art to zespół pasjonatów z różnorodnym doświadczeniem i wiedzą z obszarów domu, lifestyle'u, motoryzacji, urody, zakupów, zdrowia i pracy. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wartościowych treści, które inspirują, informują i pomagają w codziennym życiu. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszych redaktorów, Magic Art stanowi niezastąpione źródło inspiracji i praktycznej wiedzy dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?