magicart.pl

blog ogólnotematyczny

żelatyna na włosy
Lifestyle

Żelatyna na włosy – jak działa i jakie daje efekty?

Laminowanie włosów jest zabiegiem pielęgnacyjnym, który ma na celu stworzyć warstwę ochronną na włosach. Zabieg ten można wykonywać w domu przy użyciu specjalnej mieszanki, której składnikiem jest żelatyna. Zabieg ten wygładza oraz odżywia włosy i jest łatwy w wykonaniu.

Czym jest laminowanie włosów?

Laminowanie to zabieg tworzący na włosach jedwabistą warstwę ochronną. Do laminacji używa się specjalnej mieszanki, której głównym składnikiem jest żelatyna. Dzięki żelatynie włosy są zdrowe i lśniące.
Żelatyna na włosy nakładana jest razem z odżywką, która nadaje odpowiedniej konsystencji. Mieszankę tą zmywa się z włosów już po kilku minutach, a efekty widoczne są natychmiast.

Jak działa żelatyna na włosy i jakie daje efekty?

Włos zbudowany jest z białek i aminokwasów, które są składnikiem żelatyny. Mieszanka żelatyny i odżywki wygładza włosy, a także odbudowuje ich strukturę podczas regularnego stosowania.
Zabieg laminowania włosów przy użyciu żelatyny daje następujące efekty:
– nabłyszcza i zmiękcza włosy,
– ułatwia rozczesywanie,
– chroni włosy przed puszeniem oraz zmianami temperatur,
– ochrania włosy przed uszkodzeniami i działaniem czynników zewnętrznych.
Laminowanie włosów w domu musi być robione regularnie, aby można było dostrzec efekty, które utrzymują się na włosach do ich następnego mycia.

Laminowanie włosów żelatyną krok po kroku

Do wykonania mieszanki potrzebna będzie żelatyna lub galaretka oraz odżywka i gorąca woda. Użycie galaretki zalecane jest dla osób, które są wrażliwe na zapach żelatyny. Galaretka o smaku truskawek lub pomarańczy zamaskuje nieprzyjemny zapach i nie zabarwi włosów. Masa po wystygnięciu powinna mieć konsystencję żelu.
Laminację wykonuje się według następujących kroków:
* umycie głowy szamponem i dokładne odsączenie ich z wody, a następnie rozczesanie,
* dokładne nałożenie mieszanki na włosy, a następnie założenie na nich folii lub czepka oraz ręcznika czy czapki. Ten sposób pozwoli na szybsze działanie żelatyny, która lubi ciepło,
* po 40 minutach należy spłukać włosy ciepłą wodą i zaczekać aż wyschną.
Zaleca się, aby włosy były laminowane raz na tydzień lub dwa. Jeśli włosy myte są raz w tygodniu, wówczas laminację można wykonywać rzadziej.
Po laminacji włosów trzeba myć je delikatnym szamponem oraz pielęgnować za pomocą stosowanych wcześniej odżywek. Można także olejować włosy, ponieważ wpływa to pozytywnie na kondycję włosów. Kiedy żelatyna będzie wypłukiwana z włosów warto zadbać o końcówki za pomocą serum.

Przeczytaj więcej na jakitatuaz.pl