magicart.pl

magicart.pl – blog ogólnotematyczny

wypadanie włosów przyczyny
Lifestyle Uroda

Wypadanie włosów przyczyny

Czujesz, że twoje włosy stają się cieńsze? Czy wydaje się, że więcej włosów wpada do odpływu z prysznica lub wplątuje się w szczotkę?
Miliony osób na całym świecie codziennie zmagają się z przerzedzającymi włosami, zatem nie jesteś sam. Wraz z wiekiem tempo wzrostu włosów spada. Istnieją również czynniki genetyczne, które powodują łysienie typu męskiego lub żeńskiego, znane również jako łysienie androgenowe.

Bez interwencji dermatologa lub trychologa utrata włosów stanie się faktem. Przeciętna osoba zrzuca od 50 do 100 włosów dziennie. Jeśli zrzucasz więcej niż przeciętna, twoje włosy mogą zacząć się przerzedzać. Jeśli zauważasz coraz większe ubytki, być może nadszedł czas, aby podjąć działanie. W wielu przypadkach w rodzinie występuje łysienie lub przerzedzenie włosów. Tak więc, niestety, za wypadanie włosów może być odpowiedzialna genetyka. Łysienie androgenowe może być rozumiane jako cofające się linie włosów i przerzedzenie włosów na skórze głowy.

Wypadanie włosów przyczyny

Czynniki wpływające na wypadanie włosów

Jeśli zauważysz to wystarczająco wcześnie, możesz wykonać kilka kroków, aby zatrzymać lub zmniejszyć wypadanie włosów przyczyny wypadania muszą zostać zdefiniowane. Hormony odgrywają zasadniczą rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Gdy gospodarka hormonalna jest niewyrównana może to być główną przyczyną wypadania włosów. Jednym z czynników, które mogą powodować brak równowagi hormonalnej jest wiek. Wraz z wiekiem zdolność naszego organizmu do kontrolowania hormonów naturalnie słabnie. Szczególnie dotyczy to kobiet, ponieważ menopauza powoduje poważne zaburzenia równowagi hormonalnej. Kiedy kobiety się starzeją, następuje spadek produkcji estrogenu i progesteronu, co może powodować przerzedzenie lub wypadanie włosów. Mężczyźni i kobiety bardzo różnie tracą włosy. U mężczyzn wypadanie włosów często objawia się przez cofanie się linii włosów lub łysienie na czubku głowy. Ten rodzaj wypadania włosów jest tak powszechny, że ma własną nazwę – łysienie typu męskiego.

U kobiet wypadanie włosów zwykle nie przebiega według rozpoznawalnego wzoru, ale może obejmować poszerzenie łysiejących obszarów i ogólne przerzedzenie. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie jakikolwiek stan chorobowy, wypadanie włosów może być jednym z wielu objawów i skutków ubocznych. Częste schorzenia, takie jak rak, zaburzenia tarczycy, choroby autoimmunologiczne, a nawet ciąża, mogą powodować nadmierne wypadanie włosów. Oprócz wypadania włosów spowodowanego stanem chorobowym, czynnikami sprzyjającymi mogą być również leki – takie jak suplementy lub leki na receptę – oraz zabiegi medyczne.