magicart.pl

blog ogólnotematyczny

botoks na włosy w domu
Lifestyle

Jak nałożyć botoks na włosy w domu?

Botoks na włosy jest zabiegiem, który najczęściej wykonywany jest w salonie fryzjerskim, ale na rynku dostępne są preparaty umożliwiające nałożenie botoksu na włosy w zaciszu domowy. Botoks na włosy nakładany jest w celu nawilżenia, wygładzenie oraz odżywienia kosmyków.

Czym jest botoks do włosów?

Botoks jest substancją regenerującą, odżywiająca i zamykającą łuski włosów. Najczęściej zabiegi z botoksu polecane są osobom mającym suche, matowe, łamliwe i zniszczone włosy.
Zabieg ten jest bezpieczny dla każdych włosów i utrzymuje się na nich do około ośmiu myć. Zabieg z botoksu jest alternatywą dla keratynowego prostowania włosów i nie naraża on włosów na działanie wysokiej temperatury.
Do zabiegu stosowana jest mieszanka, która nie zawiera toksyny botulinowej, a w której skład wchodzą substancje aktywne i witaminy, jakimi są kwas hialuronowy i salicylowy, keratyna, olej arganowy oraz kolagen.

Jak wykonać zabieg nakładania botoksu na włosy w domu?

Aby nałożyć botoks na włosy w domu, potrzebne są następujące akcesoria:
– szampon z lekko zasadowym pH, który otwiera łuski włosa,
– serum będące mieszanką substancji odżywczych i nawilżających, które regenerują włosy,
– maska do zamknięcia łuski włosa po wykonaniu zabiegu,
– strzykawka służąca do odmierzania potrzebnej ilości preparatu i wtłaczaniu go we włosy.
Nakładając botoks na włosy w domu, trzeba robić to według następujących kroków:
* krok pierwszy to umycie włosów szamponem,
* podgrzanie kapsułki z wybraną substancją w kąpieli wodnej,
* kiedy płyn będzie przezroczysty, należy wbić w kapsułkę strzykawkę i odmierzyć potrzebną ilość preparatu. Co do ilości preparatu, trzeba stosować się do zaleceń producenta,
* przy użyciu strzykawki nałożyć mieszankę na 3-centymetrowe kosmyki włosów,
* po nałożeniu preparatu należy założyć na głowę czepek lub folię spożywczą i trzymać tak 10 minut,
* kolejnym krokiem jest spłukanie botoksu z włosów. Zaleca się, aby osoby o włosach przetłuszczających się spłukały całość, natomiast w innych przypadkach można pozostawić trochę botoksu na włosach w celu zamknięcia ich łusek,
* włosy po umyciu odsączyć trzeba z nadmiernej ilości wody,
* ostatnim krokiem jest nałożenie maski, która ma za zadanie zamknąć łuski włosów i trzymanie jej na włosach przez 20 minut, a następnie po upływie tego czasu spłukanie jej letnią wodą.
Podczas wykonywania zabiegu w domu ważne jest, aby stosować się do zaleceń producenta i postępować według załączonej do opakowania instrukcji. Taki krok pozwoli na prawidłowe wykonanie zabiegu.

Przeczytaj więcej na shirtcreate.pl