Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Popularne i chętnie kupowane pierścionki zaręczynowe

Zakupy Data publikacji - 15 lutego 2022 Autor - Redakcja magicart.pl
Popularne i chętnie kupowane pierścionki zaręczynowe


Pierścionek zaręczynowy ma przede wszystkim wartość sentymentalną. Najlepiej, żeby był wyprodukowany ze szlachetnych kamieni oraz kruszców.

Wybór pierścionka zaręczynowego

Pierścionki zaręczynowe należy zamawiać jedynie u sprawdzonych i renomowanych jubilerów, którzy od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Wybór pierścionków zaręczynowych jest bardzo duży, dlatego każdy powinien znaleźć coś idealnego dla swojej wybranki serca. Wygląd to jednak nie wszystko, ponieważ ważne są także kwestie praktyczne, czyli wytrzymałość. Dawniej na zaręczyny wybierane było głównie złoto żółte. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to symbol szlachetności, dobrobytu oraz bogactwa.

Biała wersja złota jest obecnie równie lubianą oraz popularną formą. Pod względem wizualnym przypomina trochę srebro, a tak naprawdę jest to złoto z domieszkami różnych metali, takich jak cynk oraz nikiel. To właśnie te pierwiastki nadają złotu unikalną, jasną barwę. Białe złoto sprawdzi się idealnie u pań, które na co dzień lubią nosić srebrną biżuterię. Taki kolor pasuje do większości stylizacji i jest zdecydowanie bardziej uniwersalny niż klasyczne złoto. Zawsze można też spróbować połączyć białe oraz żółte złoto. Takie rozwiązanie jest niezwykle eleganckie, a do tego nietuzinkowe. Warto jednak pamiętać, że niektóre osoby są uczulone na złoto lub nikiel, dlatego lepiej wcześniej się dowiedzieć, czy wybranka naszego serca nie ma alergii. Ciekawą alternatywą jest również platyna, która jest niestety zdecydowanie droższa.

Zakup pierścionka

Można też się pokusić o zakup srebrnego pierścionka, ale ten rodzaj kruszcu polecany jest raczej na inne okazje. Wszystkie kobiety kochają biżuterię i błyskotki, dlatego pierścionek zaręczynowy musi się wyróżniać. To właśnie gustem partnerki należy się kierować przy wyborze rodzaju, kształtu oraz wielkości kamienia. Najbardziej wytrzymały ze wszystkich kamieni jest brylant. Jest to również uniwersalne i chyba najbardziej klasyczne rozwiązanie. Jeżeli masz do dyspozycji mniejszy budżet to warto zastanowić się nad cyrkonią. Z wyglądu przypomina nieco diament, ale jest znacznie mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne i codzienne użytkowanie. Wybór zależy również od typu urody partnerki oraz tego jakie kolory preferuje. Czasami opłaca zdać się na własną intuicję. Zakup odpowiedniego pierścionka zaręczynowego nie jest prostym zadaniem. Ciekawym rozwiązaniem jest również grawer na powierzchni pierścionka zaręczynowego.

Symbol miłości

Powierzchnia pierścionka jest jednak bardzo wąska, dlatego grawer wykonuje się przeważnie na obrączce. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pierścionek to przede wszystkim symbol miłości. Właśnie dlatego najważniejsze jest uczucie, natomiast cena pierścionka schodzi na drugi plan. Na samym wstępie warto określić realną sumę, którą możesz wydać na zakup. Należy pamiętać, że powinna to być kwota, która nie wpłynie negatywnie na twoją sytuację finansową. Przyjęło się, że wartość pierścionka powinna oscylować w graniach dwukrotnej pensji mężczyzny, który decyduje się zakupić pierścionek. Nie wszyscy przywiązują do tego dużą wagę.

Tak naprawdę wszystko jest uzależnione od możliwości naszego portfela. Warto dodać, że obecnie coraz więcej jubilerów oferuje zakup na raty. Jest to dobra opcja dla osób, które nie mają wystarczających oszczędności, a planują szybki zakup. Diament jest bez wątpienia najpopularniejszym i najbardziej pożądanym kamieniem, który jest umieszczany w pierścionkach zaręczynowych. Jest on niezwykle wytrzymały, a do tego wszystkie kobiety na świecie go kochają.

szafki kuchenne

Redakcja magicart.pl

edakcja Magic Art to zespół pasjonatów z różnorodnym doświadczeniem i wiedzą z obszarów domu, lifestyle'u, motoryzacji, urody, zakupów, zdrowia i pracy. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wartościowych treści, które inspirują, informują i pomagają w codziennym życiu. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszych redaktorów, Magic Art stanowi niezastąpione źródło inspiracji i praktycznej wiedzy dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?