Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Techniki cieniowania włosów

Uroda Data publikacji - 7 września 2021 Autor - Redakcja magicart.pl
włosy do ramion cieniowane

Stylizacja włosów to jedna z najważniejszych spraw jeśli chodzi o nasz codzienny wygląd. Różne rodzaje włosów wymagają różnej pielęgnacji, jak również inaczej trzeba traktować włosy krótkie i długie. Te ostatnie wymagają szczególnej oprawy, aby wyglądały zdrowo i pięknie. Przykładem są włosy do ramion cieniowane, czyli ścięte warstwowo na różnej długości. Polega to na takim ułożeniu, aby włosy były coraz krótsze, zaczynając od wewnętrznej warstwy i przesuwając się do zewnętrznej. Pozwala to nadać fryzurze odpowiedniego kształtu, a także dodać objętości i sprawić, aby włosy lepiej się układały.

Wszystko to musi być odpowiednio wykonane, inaczej nie osiągniemy właściwego rezultatu. Trzeba również zastanowić się, komu pasują włosy do ramion cieniowane? Profesjonaliści twierdzą, że jest to dobry zestaw praktycznie dla każdej osoby. Efekt zależy nie tylko od długości włosów, lecz od ich rodzaju oraz tego, jak mocno zostały cieniowane. Fryzjer powinien dopasować sposób cięcia do kształtu twarzy oraz takich cech jak wysokie czoło czy masywna szczęka.

Włosy do ramion

Z pewnością włosy do ramion cieniowane będą sprawiać wrażenie większej objętości, niż ma to miejsce naprawdę. Dlatego na taką fryzurę decydują się często kobiety posiadające cienkie włosy, bo można wtedy optycznie powiększyć fryzurę. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że cienkie włosy zbyt mocno pocieniowane nie będą wyglądać dobrze, bo z kolei fryzura straci objętość.

Techniki cieniowania włosów

Jeśli mamy natomiast gęste i grube włosy, lepiej je pocieniować, aby mogły się lepiej układać. Włosy kręcone lub falowane kręcą się mocniej, gdy mają zróżnicowaną długość, ponadto wyglądają bardziej naturalnie. Sposób ten pozwala więc na maskowanie mankamentów urody lub uwidocznienie tego, co uważamy na nasze atuty. Można, na przykład, pokryć wysokie czoło, a pociągła twarz może sprawiać wrażenie bardziej energicznej.

Najważniejsze jest odpowiednia technika cięcia włosów

Wszystko jest uzależnione od odpowiedniego cięcia włosów. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług sprawdzonego salonu, aby fryzjer sprawdził stan naszych włosów, ocenił ich rodzaj i pomógł dobrać odpowiednią fryzurę. Ważne są również odpowiednie narzędzia. Dawniej używano głównie tak zwanych degażówek, czyli nożyczek z ząbkami, natomiast dzisiaj w większości fryzjerzy korzystają ze zwykłych nożyczek fryzjerskich lub maszynek, a nawet czasem brzytew. Jest to spowodowane faktem, że korzystanie z degażówek osłabia włosy.

Pewnym minusem cieniowania może być większa trudność z upięciem, szczególnie w sytuacji, gdy włosy nie są zbyt długie. Natomiast długie włosy do ramion cieniowane mogą mieć tendencje to wywijania w różnych kierunkach. Trzeba wtedy sięgnąć po prostownicę lub lokówkę, aby nadać fryzurze oczekiwany kształt.

szafki kuchenne

Redakcja magicart.pl

edakcja Magic Art to zespół pasjonatów z różnorodnym doświadczeniem i wiedzą z obszarów domu, lifestyle'u, motoryzacji, urody, zakupów, zdrowia i pracy. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wartościowych treści, które inspirują, informują i pomagają w codziennym życiu. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszych redaktorów, Magic Art stanowi niezastąpione źródło inspiracji i praktycznej wiedzy dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?