Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Makijaż na Halloween – jak go zrobić?

Uroda Data publikacji - 9 września 2021 Autor - Redakcja magicart.pl
makijaż na halloween

Halloween w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. W październiku możemy oglądać halloweenowe dekoracje w sklepach, pubach, ale też w szkołach czy miejscach pracy. Nie ważne czy sam lub sama wybierasz się na halloweenową imprezę czy twoje dziecko będzie straszyło po domach i zbierało cukierki. Warto kostium uzupełnić o specjalny makijaż na Halloween.

Makijaż na Halloween – za jaką postać się przebrać?

Oczywiście zanim zabierzesz się za makijaż na Halloween, warto się najpierw zastanowić, w jaką postać się wcielić. Tu można sięgnąć do inspiracji z horrorów, komiksów, kreskówek, baśni czy znanych postaci, ale też wymyślić coś zupełnie oryginalnego. Możesz przebrać się za wampira, Batmana, Czerwonego Kapturka czy Donalda Trumpa, ale też za rolkę papieru toaletowego. Bo czemu by nie? Ogranicza cię tylko twoja fantazja. Możesz kupić gotowy kostium lub sam go przygotować. A całość dopełni twój makijaż na Halloween.

Makijaż na Halloween – jakich produktów użyć?

Jeśli już wiesz, za kogo się przebrać i masz gotowy kostium, czas na makijaż na Halloween. Część produktów, takich jak czarna kredka do oczu, kolorowe cienie do powiek czy czerwona szminka, znajdzie się w każdej kobiecej kosmetyczce. Możesz mieć jednak problem z dostaniem białego pudru, czy czarnej szminki. Warto w okolicach Halloween odwiedzić drogerie, bo wtedy pojawiają się w nich zwykle tego typu produktu. Można też łatwo kupić je przez internet.

Nie musisz jednak na to jednorazowe wyjście kupować od razu specjalnych kosmetyków. Twój makijaż na Halloween może też być wykonany przy pomocy na przykład materiałów szkolnych, takich jak flamastry czy farby. Zwróć jednak uwagę, czy te rzeczy nie powodują u ciebie jakichś reakcji skórnych. Nie musisz też kupować sztucznej krwi. Na tej imprezie nikt nie będzie się śmiał, jeśli będziesz miał twarz umazaną keczupem w charakterze sztucznej rany. Tej nocy możesz sobie pozwolić na szaleństwo. Cekiny na policzkach? Zmywalny tatuaż na twarzy? Czemu nie! Wszystko to może składać się na twój makijaż na Halloween.

Makijaż na Halloween - jak go zrobić?

Makijaż na Halloween – jak go zrobić?

Pewnie zastanawiasz się, jak zrobić makijaż na Halloween. Ponownie – ogranicza cię jedynie fantazja, a do jego wykonania możesz użyć zarówno profesjonalnych kosmetyków, jak i po prostu tego, co masz akurat pod ręką. Możesz się zainspirować ilustracjami lub grafikami postaci, za którą chcesz się przebrać. Znajdziesz je w ulubionych książkach, czasopismach czy komiksach. Z pomocą przyjdzie też oczywiście internet. W sieci odnajdziesz nie tylko ilustracje, ale też poradniki i tutoriale wyjaśniające, jak wykonać makijaż na Halloween.

wyposażenie kuchni

Redakcja magicart.pl

edakcja Magic Art to zespół pasjonatów z różnorodnym doświadczeniem i wiedzą z obszarów domu, lifestyle'u, motoryzacji, urody, zakupów, zdrowia i pracy. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wartościowych treści, które inspirują, informują i pomagają w codziennym życiu. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszych redaktorów, Magic Art stanowi niezastąpione źródło inspiracji i praktycznej wiedzy dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?