magicart.pl

magicart.pl – blog ogólnotematyczny

malowanie paznokci
Uroda

Proste sposoby na odżywienie paznokci

Twoje paznokcie są ostatnio w tak słabej formie, że nawet manicure hybrydowy nie jest w stanie ukryć i zamaskować ich defektów? Łamią się i kruszą nawet podczas zwykłego codziennego mycia naczyń, a otaczające je skórki są wyraźnie czerwone i postrzępione? Oprócz tego twoje płytki paznokciowe rozdwajają się tak szybko, że nawet najmocniejszy lakier nie jest w stanie zaprezentować się na nich dobrze i dlatego na jakiś czas musiałaś odpuścić sobie malowanie paznokci? W każdym z tych przypadków powinnaś zrezygnować z dalszego wykonywania zabiegów typowo upiększających, skupiając się na tych pielęgnacyjnych. Teraz skoncentruj się na solidnym odżywieniu paznokci. Po prostu zadbaj o nie tak, by one nawet bez żadnej stylizacji znakomicie się prezentowały.

Na każde paznokcie doskonale zadziała kąpiel przygotowana z oliwy z oliwek. Zapewni ona twoim płytkom fantastyczny, naturalnie prezentujący się blask i dogłębne odżywienie, a przy okazji nawilży je, a także pomoże ci pokonać problem rozdwajającej się płytki. Aby przygotować taką regenerującą kąpiel dla dłoni, musisz po prostu wymoczyć je w ciepłej wodzie ze sporym dodatkiem oliwy z oliwek (dwie kopiaste łyżki to minimum) oraz niewielkiej ilości soku wyciśniętego z cytryny. Mocz ręce w magicznej miksturze przez jakieś 15-20 minut. Po zabiegu wytrzyj je delikatnym bawełnianym ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym i wsmaruj ulubiony krem do rąk. Efekt? Dłonie będą pięknie nawilżone, a paznokcie zregenerowane i lśniące.

Skoro malowanie paznokci nie wpłynęło zbyt korzystnie na twoją płytkę, teraz prawdopodobnie starasz się ją pokrywać wyłącznie samymi odżywkami. Zajrzyj jednak do ich składu i zobacz, co tam takiego znajdziesz. Nie bez powodu niemalże wszystkie drogeryjne czy apteczne odżywki do paznokci zawierają przynajmniej niewielki dodatek olejku rycynowego. A jeśli tylko chcesz, możesz zastosować go solo, bo przy takim użyciu zagwarantuje ci on jeszcze lepsze i na pewno dużo szybsze efekty. Olej rycynowy znakomicie wpływa i na dłonie, i na paznokcie. Możesz go również świetnie wykorzystać na etapie przygotowywania płytki do malowania. W tym celu posmaruj olejkiem rycynowym skórki, aby je zmiękczyć, a następnie delikatnie odsuń je drewnianym patyczkiem lub wytnij cążkami.

Równie świetnie co olejek rycynowy działa olejek arganowy, którym też z powodzeniem zastąpisz drogeryjne i apteczne odżywki do paznokci. Ten olejek to istna bomba drogocennych substancji odżywczych. Używaj go jak maski na dłonie, łącząc go z sokiem z cytryny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *