magicart.pl

blog ogólnotematyczny

malowanie paznokci
Uroda

Proste sposoby na odżywienie paznokci

Twoje paznokcie są ostatnio w tak słabej formie, że nawet manicure hybrydowy nie jest w stanie ukryć i zamaskować ich defektów? Łamią się i kruszą nawet podczas zwykłego codziennego mycia naczyń, a otaczające je skórki są wyraźnie czerwone i postrzępione? Oprócz tego twoje płytki paznokciowe rozdwajają się tak szybko, że nawet najmocniejszy lakier nie jest w stanie zaprezentować się na nich dobrze i dlatego na jakiś czas musiałaś odpuścić sobie malowanie paznokci? W każdym z tych przypadków powinnaś zrezygnować z dalszego wykonywania zabiegów typowo upiększających, skupiając się na tych pielęgnacyjnych. Teraz skoncentruj się na solidnym odżywieniu paznokci. Po prostu zadbaj o nie tak, by one nawet bez żadnej stylizacji znakomicie się prezentowały.

Kąpiel przygotowana z oliwy z oliwek

Na każde paznokcie doskonale zadziała kąpiel przygotowana z oliwy z oliwek. Zapewni ona twoim płytkom fantastyczny, naturalnie prezentujący się blask i dogłębne odżywienie, a przy okazji nawilży je, a także pomoże ci pokonać problem rozdwajającej się płytki. Aby przygotować taką regenerującą kąpiel dla dłoni, musisz po prostu wymoczyć je w ciepłej wodzie ze sporym dodatkiem oliwy z oliwek (dwie kopiaste łyżki to minimum) oraz niewielkiej ilości soku wyciśniętego z cytryny. Mocz ręce w magicznej miksturze przez jakieś 15-20 minut. Po zabiegu wytrzyj je delikatnym bawełnianym ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym i wsmaruj ulubiony krem do rąk. Efekt? Dłonie będą pięknie nawilżone, a paznokcie zregenerowane i lśniące.

Proste sposoby na odżywienie paznokci

Stosowanie wyłącznie samych odżywek

Skoro malowanie paznokci nie wpłynęło zbyt korzystnie na twoją płytkę, teraz prawdopodobnie starasz się ją pokrywać wyłącznie samymi odżywkami. Zajrzyj jednak do ich składu i zobacz, co tam takiego znajdziesz. Nie bez powodu niemalże wszystkie drogeryjne czy apteczne odżywki do paznokci zawierają przynajmniej niewielki dodatek olejku rycynowego. A jeśli tylko chcesz, możesz zastosować go solo, bo przy takim użyciu zagwarantuje ci on jeszcze lepsze i na pewno dużo szybsze efekty. Olej rycynowy znakomicie wpływa i na dłonie, i na paznokcie. Możesz go również świetnie wykorzystać na etapie przygotowywania płytki do malowania. W tym celu posmaruj olejkiem rycynowym skórki, aby je zmiękczyć, a następnie delikatnie odsuń je drewnianym patyczkiem lub wytnij cążkami.

Równie świetnie co olejek rycynowy działa olejek arganowy, którym też z powodzeniem zastąpisz drogeryjne i apteczne odżywki do paznokci. Ten olejek to istna bomba drogocennych substancji odżywczych. Używaj go jak maski na dłonie, łącząc go z sokiem z cytryny.