Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Keratynowe prostowanie włosów

Uroda Data publikacji - 5 września 2021 Autor - Redakcja magicart.pl
keratynowe prostowanie

Keratynowe prostowanie jest idealne dla osób, które mają kręcone włosy, a pragną mieć proste. Ten zabieg należy najlepiej przeprowadzać w renomowanych salonach fryzjerskich. Taka terapia keratynowa jest alternatywą dla prostownicy. Jest to zabieg przeznaczony przeważnie dla kobiet, które mają problemy z puszącymi się włosami. Działa też na przesuszone i trudne w ułożeniu włosy. Warto też dodać, że preparaty użyte podczas tego prostowania nawilżają włosy i dostarczają niezbędne składniki odżywcze oraz kwasy tłuszczowe. Zabieg ten polega na wprasowaniu we włosy odpowiedniej ilości preparatu keratynowego za pomocą rozgrzanego do dwustu trzydziestu stopni Celsjusza ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Wtedy pod wpływem ciepła łuski włosa się otwierają. Keratynowy budulec wnika w strukturę tych łusek i dokładnie wypełnia wszystkie ubytki. Kolejnym krokiem jest zamknięcie się łusek. Ten preparat jest trzymany na włosach przeważnie około pół godziny. Wszystko zależy też od grubości włosów i ich poddaniu się na działanie preparatu.

Wszystko zależy też od grubości włosów

Ostatnim już etapem tego zabiegu, jest suszenie włosów za pomocą suszarki nastawionej na średnią temperaturę nawiewu. Suszy się do całkowitego wyschnięcia włosów. Cena takiego zabiegu zależy od długości i grubości włosów. Po tym zabiegu włosy są proste, gładkie i nawilżone. Są także zregenerowane, odżywione i lśniące. Efekty keratynowego prostowania utrzymują się nawet do pół roku. Zależy to przede wszystkim od typu włosa. Wpływ na trwałość zabiegu ma także odpowiednia pielęgnacja włosów. Warto pamiętać, by po keratynowym prostowaniu nie należy myć włosów przez dwa lub trzy dni. Dobrze jest też, by nie wiązać włosów w kucyk, czy spinać spinkami. Należy też nie stosować żadnych środków na włosy, które zawierają alkohol. Może on zniszczyć efekt prostowania keratynowego. Nie powinno się też farbować włosów przez przynajmniej dwa tygodnie.

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów – na co uważać?

Należy też uważać na to, by nie zginać włosów, może to zniszczyć efekty zabiegu. Można za to obciąć końcówki włosów. Taki zabieg jest bezpieczny dla zdrowia, jednak tylko wtedy, gdy jest wykonany odpowiednimi narzędziami i przy użyciu właściwych środków. Warto, jest też powtórzyć ten zabieg dla utrwalenia efektu. Kobiety w ciąży również mogą wykonać prostowanie keratynowe, ale tylko w sprawdzonym salonie fryzjerskim. Jest to dla nich szczególnie ważne, by dbać o każdy taki szczegół. Ceny keratynowego prostowania zaczynają się od około sześciuset złotych. Jednak im więcej jest włosów, tym cena może być większa.

szafki kuchenne

Redakcja magicart.pl

edakcja Magic Art to zespół pasjonatów z różnorodnym doświadczeniem i wiedzą z obszarów domu, lifestyle'u, motoryzacji, urody, zakupów, zdrowia i pracy. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wartościowych treści, które inspirują, informują i pomagają w codziennym życiu. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszych redaktorów, Magic Art stanowi niezastąpione źródło inspiracji i praktycznej wiedzy dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?