Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak stosować herbatę z dziurawca?

Zdrowie Data publikacji - 21 grudnia 2021 Autor - Redakcja magicart.pl
dziurawiec właściwości

Napar przygotowywany z naturalnego dziurawca nie należy może do najsmaczniejszych napojów świata, ale na pewno można go zaliczyć do grona napojów najzdrowszych, które warto pić pomimo ich mało sympatycznego smaku. Ten roztwór jest w stanie poradzić sobie z przeróżnymi przypadłościami i dolegliwościami. Dziurawiec właściwości na pewno są pozytywne, jednakże niektóre osoby muszą na nie uważać. O tym wszystkim będziemy jednak mówić w dalszych częściach tekstu. Wystarczy czytać uważnie i brać sobie rady do serca.

Jak stosować herbatę z dziurawca?

Korzyści już po pierwszym razie

Napar z dziurawca można przygotować albo z jakiejś gotowej torebki zawierającej tzw. herbatę ekspresową albo po prostu ze świeżego ziela, kupionego wcześniej w sklepie zielarskim lub nawet samodzielnie zebranego. Drugi wariant będzie oczywiście lepszy. Do gotowych herbatek często trafia bowiem sam susz i odpady, przez co zaparzony z nich napar nie ma aż tak dobrych właściwości, jakie mógłby mieć, gdyby został przygotowany ze świeżego zioła. A jak wykonać roztwór z prawdziwego ziela? Otóż jedną solidną łyżkę dziurawca należy wsypać do kubka bądź filiżanki i następnie zalać gorącą wodą, zaparzać przez kilka minut, a później odcedzić, pozbywając się większych kawałków roślinki. Ważne jest to, aby dziurawca nie zalewać wrzątkiem, gdyż pod jego wpływem można utracić sporą ilość ważnych substancji odżywczych.

Przygotowaną w ten sposób herbatkę z dziurawca można śmiało pić nawet kilka razy na dzień. A dlaczego warto to robić? Powodów jest kilka. Napar z dziurawca świetnie działa na apetyt i go pobudza, a przy okazji ułatwia trawienie spożytych pokarmów poprzez zwiększenie produkcji soków żołądkowych. Ponadto wykazuje się działaniem przeciwzapalnym, dlatego też jego picie zaleca się osobom chorującym na anginę, zapalenie oskrzeli czy nawet najzwyklejszą w świecie grypę. Dziurawiec właściwości nawiązują dość mocno do stanu psychicznego. Herbatka z tego ziela działa uspokajająco i pomaga się wyciszyć. Niektórym może nawet ułatwić walkę z bezsennością czy depresją bądź nerwicą. Oczywiście dziurawiec nie jest w stanie zastąpić terapii czy leków wydawanych na receptę, jednakże zawsze okazuje się dobrym wsparciem i w jakimś stopniu sam jest w stanie poprawić nastrój człowieka.

Istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania herbatek z dziurawca, a tym najpoważniejszym jest na pewno przyjmowanie leków antykoncepcyjnych. Niestety ale dziurawiec może pogarszać skuteczność tych leków. Każda kobieta, która chce zacząć go stosować, powinna najpierw skonsultować tę decyzję z ginekologiem.

szafki kuchenne

Redakcja magicart.pl

edakcja Magic Art to zespół pasjonatów z różnorodnym doświadczeniem i wiedzą z obszarów domu, lifestyle'u, motoryzacji, urody, zakupów, zdrowia i pracy. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wartościowych treści, które inspirują, informują i pomagają w codziennym życiu. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszych redaktorów, Magic Art stanowi niezastąpione źródło inspiracji i praktycznej wiedzy dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?