magicart.pl

blog ogólnotematyczny

okulary ochronne
Praca

Zastosowanie okularów ochronnych

Okulary ochronne od lat zapewniają ochronę dla naszych oczu. Zabezpieczają nas przede wszystkim przed różnego typu lotnymi cząsteczkami. Są niezwykle ważnym elementem dla zachowania BHP. Co jeszcze powinieneś o nich wiedzieć?

Dlaczego należy nosić okulary ochronne?

Okulary ochronne w przeciwieństwie do tradycyjnych na pewno nie będą pełniły funkcji korekcji wzroku. Za to, jeżeli zostaną w nich zastosowane odpowiednie szkła, mogą wówczas tworzyć dla naszych oczu barierę ochronną. W ten sposób nie będziemy narażać się na szkodliwe promieniowanie.

Wiele osób uważa, że okulary ochronne stosowane w pracy mogą niszczyć nasz wzrok. Oczywiście jest to mylne stwierdzenie. Warto zabezpieczać oczy w każdym momencie, kiedy są narażone na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. W kilka sekund może dojść do sytuacji gdzie możemy doznać poważnych obrażeń. 

Poznaj najlepsze okulary ochronne 

Okulary jak i inne elementy BHP warto brać ze sprawdzonych źródeł. W tym przypadku znaczenie ma jakość i wytrzymałość tego typu produktów. W przeciwnym wypadku mogą one nie spełnić swojej funkcji. Na stronie bhponline-24 znajdziemy szeroki wybór akcesoriów dla bezpieczeństwa higieny pracy. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na okulary ochronne. Dostępne są tutaj modele dla pracowników różnych branż. Każde z nich posiada specjalistyczne osłonki boczne, a nawet osłonki na czole, które chronią przed wnikaniem ciał obcych. Strona oferuje okulary znanych marek takich jak ARTMAS, Portwest, Cerva,UVEX, Delta Plus czy Polstar.

Warto zwrócić również uwagę na specjalistyczne okulary ochronne spawalnicze. Stworzone zostały one z myślą o pracownikach na stanowiskach spawalniczych. Bez wątpienia zapewnią wygodę użytkowania jak i skutecznie zabezpieczą nasze oczy. Ryzyko przedostania się iskier spawalniczych jest tutaj naprawdę niewielkie.

Kto powinien nosić okulary ochronne?

Okulary zabezpieczające wzrok powinien nosić każdy pracownik fizyczny, którego miejsce pracy tego wymaga. Nawet jeżeli wydaje się, że są one zbędne. Wszystko zawarte jest oczywiście w przepisach BHP danego miejsca. Do nieszczęśliwych wypadków dochodzi wówczas gdy osoba na danym stanowisku po prostu zapomni o tym właściwym zabezpieczeniu. Zakładając okulary ochronne znacznie zmniejszamy ryzyko związane z doznaniem szkodliwych obrażeń. Często na halach produkcyjnych dochodzi niestety do całkowitej utraty wzroku przez brak okularów ochronnych. Warto więc zainwestować niewielką sumę w okulary i czuć się bezpiecznym przez cały czas.

Komfort użytkowania okularów ochronnych

Okulary ochronne od bhponline-24 wyróżnia przede wszystkim komfort ich użytkowania. Szczegółowa specyfika zależy oczywiście od modelu, jaki wybierzemy. Przykładowo okulary bezbarwne I-vo UVEX 9160.265 mają regulowane noski i miękkie końcówki zauszników, które nie spowodują podrażnień. Pozbawione są metalowych elementów, dzięki czemu komfort ich noszenia będzie jeszcze większy.