Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Skąd najlepiej sprowadzić auto z zagranicy?

Zakupy Data publikacji - 9 października 2022 Autor - Redakcja magicart.pl
auto z zagranicy


Polacy coraz chętniej kupują samochody używane poza granicami kraju. Jest to często korzystne rozwiązanie cenowe. Auta od naszych europejskich sąsiadów są w bardzo dobrym stanie technicznym, a przy okazji są osiągalne finansowo. Okazuje się, że nawet ilość formalności do załatwienia nie odstrasza polskich kierowców od tego typu zakupów. Skąd więc najlepiej sprowadzać samochód?

Samochody z Niemiec – najczęściej wybierane

Najczęściej Polacy decydują się sprowadzić auto z Niemiec, co nikogo chyba nie dziwi. Jest to sąsiedni kraj, koszty transportu samochodu nie są zbyt duże. Poza tym auta z Niemiec cechują się bardzo dobrym stanem technicznym. Nie raz zdarza się, że samochód z wyższym przebiegiem jest lepiej utrzymany od tego samego auta w Polsce. Dużo kierowców zna także język niemiecki, co pozwala im na załatwienie formalności. Co się tyczy nabywców, którzy niemieckim nie władają, bez problemu znają oni pośrednika, który zajmie się kwestiami organizacyjnymi i przeglądem auta.

Samochody ze Szwecji – nowa alternatywa

Choć Niemcy to najpopularniejszy kraj pod kątem kupna aut używanych, nie oznacza to, że część nabywców nie szuka innych opcji. Ciekawą alternatywą może być auto ze Szwecji, które niejednokrotnie jest w lepszym stanie niż niemiecki egzemplarz. Zwykle ma on nowoczesne wyposażenie, na co Szwedzi zwracają dużą uwagę. A ponieważ nie jest to popularny kierunek, kierowca ma na ogół więcej dobrych aut do wyboru.

Auto z Hiszpanii – opcja, którą warto wziąć pod uwagę

A gdyby tak zdecydować się na auto z Hiszpanii? Choć wydaje się ona daleko, pomysł jest całkiem niezły. Przede wszystkim dlatego, że w Hiszpanii panuje inny klimat, a zimy są dużo łagodniejsze. Nie ma więc potrzeby, aby sypać ziemię solą, co prowadzi do rdzewienia karoserii. Hiszpańskie auta są naprawdę w świetnym stanie.

Auto z Holandii – gwarancja bezpieczeństwa

Pod uwagę warto wziąć auto z Holandii. W Niderlandach można przekonać się o tym, czym jest kultura jazdy, Holendrzy zaś dbają o to, aby ich samochody były bezpieczne. Często oddają je do przeglądów, nawet jeśli rzadko zdarzają się im kolizje. Mimo to w trakcie kupna samochodu trzeba zachować ostrożność. Dobrze, aby sprawdził go elektryk z Holandii.

Auto z USA – tańsze niż europejskie

Czy warto w ogóle myśleć o tym, abykupić samochód z USA? Wbrew pozorom, pozwala to na duże oszczędności. Auta są nawet do 30% tańsze od europejskich odpowiedników. Zwłaszcza jeśli sięgnąć po luksusowe egzemplarze. Trzeba mieć jednocześnie na uwadze, że sprowadzenie oraz przerejestrowanie auta będzie wymagać nieco wysiłku.

Jak widać, nabywca samochodu ma wiele kierunków do wyboru. Niezależnie od kraju, do jakiego wybiera się po samochód, trzeba zachować czujność. Wszędzie znajdują się oszuści, którzy próbują sprzedać auta z usterkami.

szafki kuchenne

Redakcja magicart.pl

edakcja Magic Art to zespół pasjonatów z różnorodnym doświadczeniem i wiedzą z obszarów domu, lifestyle'u, motoryzacji, urody, zakupów, zdrowia i pracy. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wartościowych treści, które inspirują, informują i pomagają w codziennym życiu. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszych redaktorów, Magic Art stanowi niezastąpione źródło inspiracji i praktycznej wiedzy dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?