magicart.pl

blog ogólnotematyczny

pokój na poddaszu
Dom

Pokój na poddaszu

Wiele młodych osób poszukuje małego i ekonomicznego lokum położonego w ścisłym centrum miasta. Takie położenie mieszkania pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Jest to istotne zwłaszcza dla studentów, którzy pragną pogodzić dorywczą pracę z nauką i wykładami na miejscowej uczelni. W takich sytuacjach najczęściej wybierane są niewielkie pokoje położone w starych kamienicach. Ogromny wpływ na cenę wynajmu ma stan faktyczny danego pomieszczenia oraz ogólny stan budynku.

Wspólny wynajem

Pokój na poddaszu


Często kilkoro młodych osób decyduje się na wspólny wynajem niewielkiego mieszkania lub kawalerki. Takie rozwiązanie pozwala skutecznie rozłożyć comiesięczne koszty związane z wynajmem.
Pokój na poddaszu wbrew pozorom można bardzo wygodnie i praktycznie zagospodarować. W pierwszym kroku oczywiście należy odświeżyć stare, brudne i nieestetycznie ściany. Aranżując pomieszczenie w którym znajdują się skosy warto postawić na jasne, pastelowe, czyste barwy, jak na przykład biel, beż, kolor piasku czy odcień białej czekolady. Jasne kolory optycznie powiększają niewielką przestrzeń. W takim pokoju idealnie sprawdzi się styl boho, klasyczny oraz minimalistyczny.
Każdy młody człowiek potrzebuje również miejsca do nauki bądź pracy. W małych pomieszczeniach świetnie sprawdzają się biurka wiszące, które w razie potrzeby można złożyć. Tego typu meble znaleźć można w wielu marketach, sklepach internetowych bądź zamówić u miejscowego stolarza.

Co zamiast klasycznego drewnianego łóżka?


Zamiast klasycznego drewnianego czy też metalowego łóżka lepszym wyborem może okazać się rozkładana sofa bądź kanapa. Sofa w dzień będzie idealnym miejscem na naukę a w nocy z powodzeniem zastąpi łóżko.
Klasyczne krzesło obrotowe bez problemu zastąpi spora pufa lub wiszący kosz. W koszu można umieścić kolorowe poduszki aby nieco ożywić pomieszczenie i nadać mu niebanalnego charakteru.
Popularne sklepy i markety meblowe oferują korzystne raty, dzięki czemu można pozwolić sobie na zakup mebli wysokiej jakości a należność spłacać w elastycznych i niskich ratach. Decydując się na taką formę zakupu, warto przede wszystkim sprawdzić wysokość oprocentowania.
Bardzo często raty do tysiąca złotych przyznawane są od ręki, za okazaniem dowodu tożsamości. Dzięki czemu nie trzeba okazywać zaświadczenia o zarobkach. Wszelkie formalności można załatwić poprzez stronę internetową banku, a decyzja podejmowana jest w ciągu kilkunastu minut.
Przed podpisaniem umowy warto skorzystać z kalkulatora ratalnego dostępnego na stronie internetowej wybranego banku. Dzięki czemu można dopasować ilość rat do swoich indywidualnych możliwości.