magicart.pl

blog ogólnotematyczny

dom z antresolą
Dom

Dom z antresolą

Wysoki strop niejednokrotnie wywołuje skrajne skojarzenia. To trudna, ciężka do zaaranżowania, wymagająca drogich rozwiązań, a jednocześnie piękna wysoka, industrialna przestrzeń z ogromnym potencjałem. Na zalety patrzy coraz więcej osób i coraz więcej decyduje się na takie rozwiązanie. W marzeniach pojawia się klimatyczna antresola z widokiem na salon. Wybór projektów domów z antresolą jest ogromny. Gdy wpiszemy w sieci dom z antresolą wyskoczą oferty z dużym przedziałem finansowym. Właściwie każdy znajdzie coś w swoim budżecie.

Antresola jako miejsce do spania

Antresola zwykle jest nad salonem i często stanowi miejsce do spania. Można również przeznaczyć tą przestrzeń na stworzenie tam biblioteczki lub klimatycznego gabinetu do pracy. Decydując się na taki dom, inwestorzy otrzymują miejsce z zabudowanym półpiętrem z korytarzem. Architekci podpowiadają, że warto również powiększyć tą przestrzeń o dodatkowe pomieszczenie i przeznaczyć je na np. kino domowe z projektorem, małą siłownię lub garderobę. Antresola powiększa przestrzeń i daje poczucie, że miejsca jest bardzo dużo pomimo, że dom jest parterowy.

Dom z antresolą

Takie domy mają swój potencjał i są źródłem różnych rozwiązań, które znajdują swoich entuzjastów. Możliwości jest tyle, ile pomysłów w wyobraźni. Przy wyborze takiej nieruchomości warto zastanowić się nad urządzeniem tego wnętrza.

Styl loftowy

Styl loftowy stanowi tutaj integralną całość z antresolą i wysokimi pomieszczeniami i będzie bardzo pomocny w urządzeniu tych domów. Industrialna przestrzeń, która charakteryzuje się prostotą i minimalizmem. Atrakcyjna antresola jest tutaj ozdobą, zatem w aranżacji minimalizm powinien być zachowany. Równowagi doda gra światłem i umiejętnym dobraniem dodatków. Otwarte duże przestrzenie wymagają bowiem dobrego, ciepłego oświetlenia.

Dzięki takim zabiegom wnętrze nabierze przytulnego charakteru, a jednocześnie nie będzie przepychu i ciężkości. Surowe ściany, cegły albo beton to także atrybuty, które uatrakcyjnią domy z antresolą. Warto również wspomnieć, że projekty domów z antresolą są wyposażone w energooszczędne rozwiązania i technologię zachowująca ciepło. Takie rozwiązania pomimo, że są trudne do zaaranżowania i wymagają wysiłku i niejednokrotnie pomocy architekta cieszą się coraz większa popularności i rosną na wartości. Właściwie bez względu na to, czy planujesz mieć rodzinę czy żyjesz sam, dom z antresolą jest wart uwagi. Jest to nieszablonowe rozwiązanie i znajdzie swoich zwolenników wśród osób ceniących sobie ciekawe i nietypowe wnętrza o nieprzeciętnej funkcjonalności.