Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Dlaczego warto wybrać się do Szczyrku również na święta i sylwestra?

Lifestyle Data publikacji - 11 sierpnia 2023 Autor - Redakcja magicart.pl
Dlaczego warto wybrać się do Szczyrku


Jednym z ciekawszych regionów na turystycznej mapie Polski, mogącym pochwalić się licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi o zróżnicowanej trudności, a także wieloma wyciągami i trasami narciarskimi, jest Beskid Śląski. To właśnie we wspomnianym rejonie znajduje się bardzo lubiane, klimatyczne miasto z wieloma atrakcjami, jakim jest Szczyrk, które może pochwalić się rozbudowaną bazą noclegową i gastronomiczną. Nic więc, że co roku przyciąga rzesze turystów nie tylko z całej Polski, ale także zza granicy.

Poznaj kilka powodów, dla których warto wybrać się do Szczyrku

Szczyrk to miasto o niesamowitym klimacie z rozbudowaną infrastrukturą sportowo-turystyczną, które każdego roku przyciąga rzeszę miłośników chodzenia po górskich szlakach, dla których tego typu aktywność jest sposobem na życie, fanów narciarstwa, pasjonatów crossowej jazdy na rowerach czy po prostu rodziny z dziećmi, którym zależy na wypoczynku z dala od zgiełku zatłoczonych miast. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce:

  • Wjazd kolejką na Czantorię i Szyndzielnię – zaletą wędrówek po omawianym regionie jest możliwość skorzystania z kolejek m.in. na Czantorię, gdzie długość kolejki krzesełkowej wynosi 1640 m oraz Szynodzielnię, gdzie mamy do czynienia z nowoczesną koleją linowa o długości 1810 mm. Obie wspomniane atrakcje pozwalają na podziwianie przyrody i wspaniałych, górskich widoków, tj. zapierającej dech w piersiach panoramy gór.

  • Liczne szlaki turystyczne – Szczyrk doskonale sprawdzi się w przypadku uprawiania turystyki pieszej, ponieważ posiada świetnie wytyczone i oznakowane szlaki, które gwarantują wspaniałe widoki, a także dają możliwość obcowania z naturą. Wśród szerokiego wyboru mamy do dyspozycji szlaki przeznaczone dla mniej aktywnych osób o słabszej kondycji, jak i te bardziej zaawansowane, które wymagają zastosowanie specjalistycznego sprzętu.

  • Atrakcje dla dużych i małych – te wyjątkowe miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji dla osób w różnym wieku niezależnie od pory roku czy pogody. Mowa m.in. o znajdującym się w centrum miasta deptaku ze ścieżką rowerową, stadninie koni Eliksir, Beskidzkiej Galerii Sztuki lub pływalni COS, dysponującej sześcioma 25-metrowymi torami.

Święta i sylwester w Szczyrku – dlaczego nie!

Szczyrk to również miasto, będące idealną opcją na spędzenia zarówno świąt, jak i sylwestra, ponieważ ze względu na ośnieżone góry, drewniane domki, jodłowe lasy, rwący z kopyta kulig czy ogień w kominku, dają możliwość, choć na chwilę poczuć się jak w bajce, poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. W tym wyjątkowym miejscu oferującym spokojną rodzinną atmosferę w szczególności w zimie nie można się nudzić i aktywnie spędzić czas, czyli w sposób, który z każdym rokiem zyskuje na coraz większej popularności. Ośrodkiem, w którym mamy do dyspozycji szerokie zaplecze SPA&Wellness, dzięki czemu będzie możliwość zadbania o siebie, zrelaksowania i odpoczynku od spraw życia codziennego, jest Hotel Skalite.

wyposażenie kuchni

Redakcja magicart.pl

edakcja Magic Art to zespół pasjonatów z różnorodnym doświadczeniem i wiedzą z obszarów domu, lifestyle'u, motoryzacji, urody, zakupów, zdrowia i pracy. Nasza misja to dostarczanie czytelnikom wartościowych treści, które inspirują, informują i pomagają w codziennym życiu. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi naszych redaktorów, Magic Art stanowi niezastąpione źródło inspiracji i praktycznej wiedzy dla naszych czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?